пʼятниця, 6 травня 2016 р.
Книжкова виставка до Дня Перемоги
" Память серця, память сивини, память тих, хто не прийшов з війни..." - під такю назвою в шкільній бібліотеці організовано виставку літератури присвяченій Дню Перемоги.
середа, 4 травня 2016 р.


Рано-вранці в неділю всі йдуть до церкви, а після повернення сідають за святковий стіл. У церкві священик бризкає на людей та їжу святою водою. Є традиція запалювати свічку та вставляти її у паску під час освячення. Якщо донести свічку, що горить, до самого дому, то буде щастя та багатство протягом цілого року.
З освяченими пасками люди поспішають додому. Сідають за святковий стіл і розговляються. Першою їдять свячену писанку, або крашанку, потім паску, а далі решту страв. І це не святковий сніданок, а урочиста трапеза – священнодійство.

Всі три дні свята ходять у гості. За народними
повір’ями, три дні великодніх свят радіє все на землі і в небесах суще.
І є в ці три дні така мить, коли Господь відкриває небо, щоб почути і
виконати одне заповітне бажання кожної людини, в якої чисте серце.
Тому до Великодня рекомендувалося помиритися навіть із затятим ворогом, кожному прогнати з серця ненависть, зло, заздрість.
Більше про Великдень дізнайтеся в шкільній бібліотеці - де підготовлено книжкову виставку:
або передивіться інформацію :
або передивіться інформацію :
Великдень в Україні : Нариси про Великодні свята з народ. піснями / худож. В. Котляр. – К. : Музична Україна, 1993. – 127 с. : ілюстр.
Радушинська, О. Українські свята / О.Радушинська ; худож. оформ. В.Ярош. – К. : Калита, 2007. – 63 с. : ілюстр.
Христос воскрес!// Ангеляткова наука. – 2010. – №4 – С. 2-3.
Храплива, Л. Писанка українським дітям / Л.Храплива ; ілюстр. П.Андрусіва. – Репринт. вид. – К. : Глобус, 1993. – 16 с. : ілюстр.
Шкода, М. Свята моєї Батьківщини : Дит. календар ілюстр. / М. Шкода ; худож. О. Альбрехт. – Донецьк : БАО, 2006. – 176 с. : ілюстр.
Підписатися на:
Дописи (Atom)