Бібліотечна скринька

вівторок, 5 квітня 2022 р.

ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ !

 


1. Не навчайте того, з чим ви самі необізнані.

2.Для правильного виховання дитини треба знати її вікові та індивідуальні особливості.

3.Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета – виростити її для життя серед людей.

4.Довіряйте дитині. Пояснюйте, що вона робить краще, а не гірше.

 Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.

5.Не ставтесь до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.

6.Будьте терплячими. Ваша нетерплячість – ознака слабкості, демонстрація вашої невпевненості у собі.

7.Будьте послідовним у своїх вимогах, але пам’ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.

8.Потурбуйтесь про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від розпоряджень, наказів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою.

9.Виключіть із своєї практики вислів: «Роби, якщо я наказав!» Замініть цю форму вимоги на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це принесе тобі користь»

10.Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласниками, друзями.Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні.

11.Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, якщо насправді любимо їх і бажаємо їм щастя.

 

Опубліковано Алла Продан о 02:36 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

Бібліотека - вчителям

 



КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
  
Міністерство освіти і науки України.
Освіта та наука України: нормативні акти, база даних ВУЗів та шкіл, новини.

Форум директорів шкіл України

 Інститут модернізації змісту освіти - http://www.iitzo.gov.ua/index.html

УЦОЯО

ВРЦОЯО

Форум інформатиків України

ХОІППО

Освіта-UA.
Новини. ВНЗ. Тестування. Школа: школа сьогодні, управління, технології навчання, виховання школярів, психологія, позашкільна робота, підвищення кваліфікації, теорія, навчальні програми, оцінювання, законодавство, журнали.

Освітній портал - освіта в Україні, освіта за кордоном.

Довідник ВНЗ України. Зовнішнє тестування. Абітурієнту. Новини освіти та науки України та закордону. Каталог освітніх сайтів. Форум. Реферати, курсові, дипломні. Освіта за кордоном.

Освітній портал "Педагогічна преса" - http://pedpresa.ua/

Педрада - портал освітян України  - http://www.pedrada.com.ua/

Видавнича група  "Основа" - http://osnova.com.ua/

http://www.osvitanet.com.ua/

Острів знань.


Всеукраїнський портал "Початкове навчання".

Національна бібліотека України для дітей

Державна бібліотека ім. В.Сухомлинського

 

Опубліковано Алла Продан о 02:32 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

Як зацікавити дитину читанням

 


Шановні батьки! Як можна частіше читайте вголос своїй дитині, якщо вона ще не вміє читати. Виховуйте дітей через казку. Пам'ятайте, що привчаючи дитину згадувати казку, звертаючи її увагу на з'ясування причин і наслідків хороших і поганих вчинків, ви навчите її відрізняти добро від зла, покажете всю силу добра і його творчу природу.
        Розмовляйте з дитиною про прочитане. Цікавтесь її роздумами про книгу. Пофантазуйте разом з нею.
Грайте з дитиною у персонажі улюблених книг. Адже саме у грі прищеплюється дітям любов до мистецтва літератури, музики, природи, самої людини в усіх проявах її душі.
Обладнайте для вашої дитини книжкову поличку. Нехай там будуть книги різних напрямків. Вона сама визначить, що для неї цікаво.
Ніколи не примушуйте дитину читати, якщо вона не хоче цього робити. Такими діями ви можете відвернути дитину від читання. Пам'ятайте, тільки терпінням і любов'ю можна досягти більшого, ніж силою.
Частіше розповідайте дитині про книгу, яку прочитали самі так, щоб вона зацікавилася нею. Щоб у дитини з'явилося бажання самій прочитати цю книгу.
Якщо дитина, прочитавши книгу, хоче щось намалювати по слідах прочитаного, допоможіть їй. Розвивайте в ній уміння бачити, відчувати, розуміти і створювати прекрасне у житті.
Якщо у вашої дитини виникло якесь питання, то за відповіддю звертайтеся до книг. Тільки в книзі ви знайдете повну інформацію про все, що вас цікавить. Книга вчила і продовжує вчити людину жити, збагачує її розум знаннями, а знання - джерело багатства.
Час від часу ведіть записи про прочитане. Давайте можливість своїй дитині самій описувати свої враження та оригінальні думки про прочитане.
Опубліковано Алла Продан о 02:30 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

26 квітня - День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

 

 
 


26 квітня 2022 року виповнюється 36 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах

  • 1977 рокузапустили перший блок Чорнобильської АЕС.
  • 2 рокипропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС –  на повну потужність його запустили 1984 року. Це був “наймолодший” і найсучасніший реактор.
  • 2 днісвіт нічого не знав про вибух.
  • 30 співробітників АЕСзагинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.
  • 500 тисяч людейпомерли від радіації, за оцінками незалежних експертів.
  • 8,5 мільйонів жителівУкраїни, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.
  • 90 784 особибуло евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.
  • Понад 600 тисяч осібстали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.
  • 2293 українських міст і селищіз населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.
  • 200 тисяч квадратних кілометрів– на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.
  • 10 днів– з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.
  • 11 тонн ядерного паливабуло викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.
  • 400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флорипродовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.
  • 26 квітня–жовтень 1986 року Чорнобильська АЕС не працювала. У жовтні 1986-го 1-й і 2-й енергоблоки було знову введено в експлуатацію; у грудні 1987 року відновив роботу 3-й. 4-й енергоблок не запрацював.
  • 1991 рік– на 2-му енергоблоці сталася пожежа, внаслідок якої була заблокована робота цього реактора.
  • Грудень 1995 року– підписання меморандуму між Україною та країнами “Великої сімки” і Комісією Європейського Союзу, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції.
  • 15 грудня 2000 року– Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю.
  • Вересень 2010-го– закладка фундаменту під новий саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, у квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити “Укриття”, у жовтні 2011 року на майданчику комплексу “Вектор” почалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.
  • 29 листопада 2016 року завершили насування арки над 4-м енергоблоком.

Ці роковини – привід нагадати суспільству про жахливі наслідки катастрофи минулого сторіччя. Про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, за що заслуговують на велику вдячність та шану.


151
blog

Навигация по записям

Дитяча бібліотека «МАЛЬВІНА» отримала «БІБЛІОТЕЧНИЙ ОСКАР» та міжнародний сертифікат
День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

СЛІДКУЙ ЗА НАМИ

  • facebook
  • instagram
  • youtube

КАЛЕНДАР ПОДІЙ

Нет грядущих событий.


Опубліковано Алла Продан о 02:27 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

 


 

 Це свято має  на меті сприяти поширювати задоволення від книжок і читання. Щороку, починаючи з 1996 року, 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких - визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії - видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року.  Бібліотека нашого закладу щиро запрошує плекати, берегти книги та підручники як цінний інструмент для обміну знаннями, взаєморозуміння та відкритості у світі розмаїття.

Опубліковано Алла Продан о 02:19 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

22 квітня – Всесвітній день Землі

 


Рятуймо землю, а потім рятуймо небо.
Адже небо без птахів — не небо!
А Земля без звірів — не Земля!
Рятуймо мрії. Рятуймо ніжність.
Від кого рятуємо? Від себе!
Поки ще не пізно й можна хоч щось зберегти.
Все на землі потрібно берегти
І птаха, й звіра, і оту травинку.
Не чванься тим, що цар природи ти,
Бо врешті ти — лише її частинка.

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

День Землі спочатку відзначався у березні у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. З давніх часів з цим періодом пов’язувалися надії і сподівання на перемогу сил світла над темрявою.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем.

Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище протягом всього року.


Опубліковано Алла Продан о 02:14 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

1 квітня вся планета відзначає Міжнародний день птахів

 До Міжнародного  дня птахів пропоную вам хвилинку цікавої і та корисної інформації -    «Ці дивовижні птахи».

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, ай час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки.

 Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія.  

Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу,

  адже вони стосуються всіх країн і континентів.


 

Велику  користь приносять птахи людині.  

Вчені підрахували, що на ділянці 1 км2 птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. До того ж вони є досить спритними і діяльними. Пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників. Але птахи знищують комах вибірково. Дятли зазвичай віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам, іволга живиться в основному волохатою гусінню. Є також види, які не дуже вибагливі до їжі, з комахоїдних – це шпаки та воронові.

 


 Птахи також сприяють поширенню дерев та кущів. Наприклад, сойка живиться не лише комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетеруки) восени та взимку живляться переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких вони переносять на значні відстані.

 


 

Опубліковано Алла Продан о 02:07 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

Всесвітній день здоров’я

 

                                                                                                                Здоров'я - основа усього на світі,

                                                                                       Здоровими бути бажають всі діти!
 
 «Доброго здоров’я!» – так вітаються всі  наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах!



7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.




                                                                                   
Опубліковано Алла Продан о 01:57 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Новіші публікації Старіші публікації Головна сторінка
Підписатися на: Дописи (Atom)

Про мене

Моє фото
Алла Продан
Дивитися мій повний профіль

Архів блогу

  • ►  2025 (56)
    • ►  травня (26)
    • ►  лютого (19)
    • ►  січня (11)
  • ►  2024 (76)
    • ►  грудня (17)
    • ►  листопада (3)
    • ►  жовтня (17)
    • ►  вересня (2)
    • ►  травня (6)
    • ►  квітня (11)
    • ►  березня (7)
    • ►  лютого (8)
    • ►  січня (5)
  • ►  2023 (70)
    • ►  грудня (8)
    • ►  листопада (21)
    • ►  жовтня (7)
    • ►  серпня (1)
    • ►  травня (1)
    • ►  квітня (10)
    • ►  березня (2)
    • ►  лютого (15)
    • ►  січня (5)
  • ▼  2022 (63)
    • ►  грудня (6)
    • ►  листопада (15)
    • ►  жовтня (4)
    • ►  вересня (2)
    • ►  серпня (2)
    • ►  травня (10)
    • ▼  квітня (8)
      • ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ !
      • Бібліотека - вчителям
      • Як зацікавити дитину читанням
      • 26 квітня - День Чорнобильської трагедії. Міжнарод...
      • 23 квітня - Всесвітній день книги та авторського п...
      • 22 квітня – Всесвітній день Землі
      • 1 квітня вся планета відзначає Міжнародний день пт...
      • Всесвітній день здоров’я
    • ►  лютого (12)
    • ►  січня (4)
  • ►  2021 (96)
    • ►  грудня (8)
    • ►  листопада (5)
    • ►  жовтня (14)
    • ►  вересня (8)
    • ►  червня (6)
    • ►  травня (11)
    • ►  квітня (2)
    • ►  березня (14)
    • ►  лютого (13)
    • ►  січня (15)
  • ►  2020 (94)
    • ►  грудня (7)
    • ►  листопада (8)
    • ►  жовтня (20)
    • ►  травня (6)
    • ►  квітня (26)
    • ►  березня (4)
    • ►  лютого (10)
    • ►  січня (13)
  • ►  2019 (74)
    • ►  грудня (19)
    • ►  листопада (12)
    • ►  жовтня (24)
    • ►  квітня (2)
    • ►  березня (1)
    • ►  лютого (12)
    • ►  січня (4)
  • ►  2018 (38)
    • ►  грудня (4)
    • ►  листопада (1)
    • ►  жовтня (16)
    • ►  вересня (3)
    • ►  квітня (6)
    • ►  березня (3)
    • ►  лютого (2)
    • ►  січня (3)
  • ►  2017 (39)
    • ►  грудня (11)
    • ►  листопада (2)
    • ►  жовтня (16)
    • ►  квітня (2)
    • ►  березня (2)
    • ►  лютого (2)
    • ►  січня (4)
  • ►  2016 (45)
    • ►  грудня (5)
    • ►  листопада (4)
    • ►  жовтня (12)
    • ►  червня (2)
    • ►  травня (2)
    • ►  квітня (2)
    • ►  березня (3)
    • ►  лютого (8)
    • ►  січня (7)
  • ►  2015 (52)
    • ►  листопада (9)
    • ►  жовтня (13)
    • ►  вересня (2)
    • ►  травня (2)
    • ►  квітня (8)
    • ►  березня (2)
    • ►  лютого (6)
    • ►  січня (10)
  • ►  2014 (43)
    • ►  грудня (5)
    • ►  листопада (5)
    • ►  жовтня (2)
    • ►  вересня (6)
    • ►  червня (3)
    • ►  травня (7)
    • ►  квітня (8)
    • ►  березня (7)
Тема "Прості шаблони". Зображення для теми від користувача luoman. На платформі Blogger.